10 Güne 10 Kitap

Altı Üstü Kitap ekibi olarak yeni bir etkinlikle karşınızdayız!

Şimdiye dek hazırladığımız listelere, kitap incelemelerimize, özel dosyalara ve söyleşilerimize yeni bir içerik türü, daha doğrusu yeni bir etkinlik ekliyoruz: 10 Güne 10 Kitap!

Ekip üyelerimizden Can Güçlü, 2021 yılının haziran ayında ’30 Güne 30 Kitap’ ve kasım ayında da yine ’10 Güne 10 Kitap’ olarak gerçekleştirdiği kişisel projesini, bu kez bir Altı Üstü Kitap etkinliği olarak yaşama geçirecek.

10 Güne 10 Kitap’ın çerçevesi oldukça yalın: Can, 22 Temmuz-31 Temmuz arasında her gün bir kitap okuyacak ve bu kitaplarla ilgili görüşlerini kısa birer yorum olarak sosyal medya hesaplarımızdan paylaşacak.

Aynı tarihlerde bu etkinliğe katılmak isteyen dostlarımızın okudukları kitapları ve görüşlerini de yine sosyal medyadan paylaşacağız. Böylece sizlerle de paylaşım içinde yeni kitapları yüksek tempoda okuyup bitirmek ve yorumlamak, her gün bu etkinlik üzerinden sizinle sohbet etmek mümkün olacak.

10 Güne 10 Kitap tamamlandığında her türden, birbirinden farklı 10 kitabı 10 gün içinde okuyup incelemiş, aynı zamanda kendine özgü bir okuma deneyini de sonlandırmış olacağız. Bunun hem süreç içinde, hem de etkinlik sonrasında üzerine konuşulmaya değer bir deneyim olacağına inanıyoruz. Dolayısıyla her türlü yorum ve katkınız, dilerseniz sizin de bu etkinliğe katılmanız bizim için çok değerli olacak.

Şimdilik hangi kitapların okunacağını, bu kitapların neye göre seçileceğini bilmiyoruz. Gerçekçi olarak bu kararlar anlık olarak, bir ölçüde içgüdüsel bir tutumla alınacak, çünkü bu tür projelerin tamamlanması için kişisel hevesten daha belirleyici bir etmen yok.

Elbette 10 gün boyunca her gün bir kitap okuyup bitirmek, yaşamın olağan akışı içinde, elimizde olmayan nedenler dolayısıyla kesintiye uğrayabilecek bir proje. Benzer bir sorun daha önceki denemelerimizde karşımıza çıkmadıysa da; bu ayki etkinliğimizi bir nedenden dolayı duraklatmak ya da erken bitirmek gerekirse, bunu da sizlerle paylaşacağız.

Biz oldukça heyecanlıyız! 22 Temmuz’da görüşmek üzere!

Blog at WordPress.com.