Altı Üstü Kitap’a hoş geldiniz!

Merhaba!

2020 yılında, salgının ortasında bir podcast’le çıktığımız yolculuğumuzu kendi sitemizde sürdürüyoruz.

Altı Üstü Kitap Podcast’te iki sezon boyunca kitapları oluşturan temel öğeleri ve okurluk deneyimimizin başlıca boyutlarını konuşmuştuk. Bunu da uzun bir kitap sohbeti olarak adlandırmıştık.

Altı Üstü Kitap ise kendini bir okur girişimi olarak tanımlıyor; yazınla, kitapla, okumakla ilgili konularda sözünü bu kez yazılı ürünler aracılığıyla söylemeyi ve söyleyecek sözü olanlarla buluşmayı amaçlıyor.

Okur olmanın hiç bitmeyen bir yazınsal keşif yolculuğu olduğunu düşünüyor ve bu yolculuğu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Altı Üstü Kitap’ta neler olacak?

Kitap incelemeleri olacak. Altı Üstü Kitap Podcast’te taşıdığımız tonu ve tutumu koruyarak üzerine konuşmaya değer bulduğumuz kitaplara dikkatinizi çekeceğiz, bu yapıtlarla yaşadığımız kişisel deneyimleri aktaracağız.

Özel dosyalar olacak. Yazına ilişkin ilgimizi çeken, bizi heyecanlandıran konularda görüşe ve araştırmaya dayalı dosyalar hazırlayacağız.

Listeler olacak. Bizim gözümüzde kimi zaman uzamıyla, kimi zaman tonuyla, kimi zaman konusuyla benzeşen kitapları bir araya getireceğiz.

Elbette yazın dünyasının her alanından değerli kişilerle yaptığımız söyleşiler olacak. Bu söyleşiler ve sohbetler, yazına yaklaşımımıza yeni ve özgün boyutlar katacak.

Tıpkı podcast’imiz gibi, Altı Üstü Kitap da küçük bir ekibin tutkulu çalışmasıyla ortaya çıktı ve buna dayanarak sürdürülecek.

Heyecanımızı; sitemizi ziyaret ederek ve içeriklerimizi inceleyerek, bizi sosyal medyadan takip ederek, bize yazarak, kısacası deneyimlerimize ortak olarak paylaşabilirsiniz.

Hoş geldiniz!

Blog at WordPress.com.