Bizi gururlandıran bir duyurumuz var!

Bizi çok gururlandıran bir duyurumuz var!

Şarkıcı, besteci ve söz yazarı Jehan Barbur’un altıncı kitabı Garam, geçtiğimiz günlerde İnkılâp Kitabevi etiketiyle okurlarıyla buluştu. Kitabın editörlüğünü, Altı Üstü Kitap ekibinden Şule Tüzül üstlendi.

Garam’da Barbur’un bir öyküsü ve şiirleri yer alıyor. Müziğini Garam’ın satır ve dizelerinde de hissettiren Jehan Barbur, bir insanın yaşam yolculuğundaki çelişkileri, sorgulamaları, çıkmazları, çaresizlikleri ve varoluşun doğasını işliyor.

Kitabın kapak resmi ressam Kader Genç’e ait. Eser, “İlk Taşı Günahsız Olanınız Atsın” adıyla Nuri İyem Koleksiyonu’nda yer alıyor.

Kitabın editörü Şule Tüzül, “Garam’ın öykü ve şiirleri, aslında tek ve büyük bir hikâyenin, birbirinden bağımsız gibi görünen ama birbirine çok derin bağlarla bağlı parçaları.” diyor. “Garam bir yolculuk hikâyesi. Bir insana özgü olduğu kadar herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği bir yolculuk bu. Her insanın deneyimlediği duyguları, o duyguların kaynağına, derinlerine giderek anlatıyor. Garam’ın dili akıcı ve yumuşak, Jehan’ın şarkılarını dinlerken nasıl iyi hissediyorsak, keyif alıyorsak, mutlu oluyorsak öyle ilerliyoruz Garam’ın sayfalarında. Ancak aynı zamanda cesur ve tavizsiz bir dil; bu kadar yalanken nasıl sahicilik beklediğimizi, bu kadar iki yüzlü ve bencilken nasıl samimiyet beklediğimizi, bu kadar nefret doluyken nasıl sevgi beklediğimizi sözünü sakınmadan sorguluyor. Garam, anlatmaya değil, anlamaya çalışan bir kitap, okurlarını da bu yolculuğa davet ediyor. Başka hiçbir isim bu kitaba Garam’dan daha çok yakışamazdı; Garam, sadece insanın değil, doğanın ve yaşamın içinde kendiliğinden var olan aşk ve tutkunun bir sanatçının gönülden çıkıp gelen en katıksız ve en çıplak sözcükleriyle dile gelişi.”

Garam’ın lansmanı 1 Ekim 2022 tarihinde Bodrum Kaktüs Kafe’de, saat 18.30’da gerçekleşecek.

Blog at WordPress.com.