Taylor Jenkins Reid sevenlerin sıradaki kitabı ne olmalı?

Son yıllarda Taylor Jenkins Reid’in yarattığı zengin evrene birçok okur kendini kaptırdı. Evelyn, Celia, Riva ailesi ve birçok diğer karakterin gerçekten yaşamadığına inanmak güç! Karakterler üzerinden anlatılan hikayelerde ilişkilere, benliğe, psikolojiye ve yaşama dair oldukça etkileyici içgörüler mevcut. İşte bu nedenle, yazarın tarzını beğenenler için bir liste hazırladık. Bu listede bambaşka hayatlara yolculuk edeceğiniz ve birçok insanla tanışacağınız hikayeler var. İyi okumalar!

Bir Deliler Evinin Yalan Yanlış Anlatılan Kısa Tarihi
Ayfer Tunç

Bir Deliler Evinin Yalan Yanlış Anlatılan Kısa Tarihi
Ayfer Tunç
Can Yayınları, 2009

Zaman zaman takip etmesi güç olsa da kalabalık kadrosuyla Bir Deliler Evinin Yalan Yanlış Anlatılan Kısa Tarihi benzerine zor rastlanır türde bir dokuya sahip. Birbirinden farklı karakterlerin acılarına, sevinçlerine, aşklarına ve ayrılıklarına tanıklık ettiğimiz bu kitap, okurda adeta bir tarihi belge hissi uyandırıyor. Kalınlığı gözünüzü korkutmasın, okumaya başladığınızda duramadığınızı fark edeceksiniz!

Çoluk Çocuk
Patti Smith

Çoluk Çocuk
Patti Smith
Çeviren: Yiğit Değer Bengi
Domingo Yayınevi, 2010

Patti Smith’in kendi hayatını anlattığı bu otobiyografik kitap gerçekten çok etkileyici bir dile sahip. Kendisi ve Robert Mapplethorpe’u odağına alan bu kitap hem bu iki kişinin hayatına hem de dönemin dünyasına bir yolculuğa çıkarıyor okuru. Özellikle Patti Smith hayranlarının çoktan başucu kitabı olmuş bu eseri hala okumadıysanız, elinizdeki Reid kitabı biter bitmez kesinlikle listenize almanız gerek!

Masumiyet Müzesi
Orhan Pamuk

Masumiyet Müzesi
Orhan Pamuk
Yapı Kredi Yayınları, 2013

Masumiyet Müzesi övgüleri olduğu kadar eleştirileri de meşhur bir kitap. Ancak Reid’in yarattığı evrenleri düşününce bu kitabın haklı olarak listeye girmesi gerektiğine karar verdik. Orhan Pamuk’un kitabını ve müzesini yarattığı bu evren, Kemal ve Füsun’un aşkı etrafında dönüyor. Pamuk’un, yani yazarın kendisinin bile bir karaktere dönüştüğü bu hikayeyi okuyup sonrasında müzesini gezerek siz de okurları ikiye bölen bu kitap hakkında tarafınızı seçebilirsiniz!

Renksiz Tsukuru Tazaki’nin Hac Yılları
Haruki Murakami

Renksiz Tsukuru Tazaki’nin Hac Yılları
Haruki Murakami
Çeviren: Hüseyin Can Erkin
Doğan Kitap, 2016

Kitap, gençlik yıllarında sahip olduğu arkadaş grubunun bir gün hiç sebep belirtmeden küstüğü Tsukuru’nun gerçeğin peşindeki macerasını anlatıyor. Tsukuru bu süreçte hem gerçeği öğreniyor hem de kendi ile ilgili birçok keşifte bulunuyor. Arkadaş gruplarındaki dinamiklere ve insan ilişkilerine bakış açısını kökünden değiştiren bu kitabın Reid okurlarının ilgisini çekeceğini düşünüyoruz.

Blog at WordPress.com.