Çocuk ve Genç Okurlar İçin Türk Devrimi’ni Konu Alan 6 Kitap

Barış Çocuk Atatürk’le Kurtuluş Savaşı’nda
Bilgin Adalı
Resimleyen: Mustafa Delioğlu

Barış Çocuk Atatürk’le Kurtuluş Savaşı’nda – Bilgin Adalı – Resimleyen: Mustafa Delioğlu

Kurtuluş Savaşı’nın yaşandığı günlere giden Barış, tarihi olaylara tek tek tanık oluyor. Bilgin Adalı, akıcı üslubuyla okura edebi bir tat verirken, tarihi günlerin heyecanını da genç okurlara aktarıyor.

Ben Mustafa Kemal
Aydoğan Yavaşlı

Ben Mustafa Kemal – Aydoğan Yavaşlı

Aydoğan Yavaşlı, Ben Mustafa Kemal’de Atatürk’ün devrimci bir aydınlanma savaşçısı olarak portresini, çocukların rahatlıkla kavrayıp benimseyebileceği bir dille, Atatürk’ün kendi ağzından ortaya koyuyor.

Nutuk
Mustafa Kemal Atatürk
Uyarlayan: Senem Kale
Çizen: Gökçe Akgül

Nutuk: Çizgi Roman – Mustafa Kemal Atatürk – Uyarlayan: Senem Kale & Çizen: Gökçe Akgül

Cumhuriyet tarihinin temel metni olan Nutuk, Senem Kale ve Gökçe Akgül’ün uyarlama ve çizimiyle çocukların ve gençlerin ilgisini çekecek heyecanlı bir çizgi romana dönüşüyor.

Cumhuriyetin İzinde
Toprak Işık & Koray Avcı Çakman
Resimleyen: Doğan Gençsoy

Cumhuriyetin İzinde – Toprak Işık & Koray Avcı Çakman – Resimleyen: Doğan Gençsoy

Çocuk edebiyatının sevilen isimleri Koray Avcı Çakman ve Toprak Işık’ın birlikte hazırladığı bu kitap, günümüz ve geçmiş arasında sıkı bağlar kuruyor. Okurları yönetim, cumhuriyet gibi kavramlar üzerine düşündürmeyi hedefliyor, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu ele alıyor.

Bu Yurdu Bize Verenler
Aziz Nesin

Bu Yurdu Bize Verenler – Aziz Nesin

Aziz Nesin’in Bu Yurdu Bize Verenler ve Borçlu Olduklarımız adında iki kitaptan oluşan dizisi, Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşünden Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna dek Türk halkının kendi içinden çıkardığı kahramanları konu alan kısa öykülerden oluşuyor. Nesin’in bu yapıtları, çocukların ve gençlerin ulusal kahramanları tanımasına ek olarak tarihe ilgi duymasına da önayak oluyor.

Kuvayi Milliye
Nazım Hikmet
Nuri Kurtcebe

Kuvayi Milliye – Nazım Hikmet – Çizen: Nuri Kurtcebe

Nazım Hikmet’in epik üslubundan okumaktan keyif aldığımız Kurtuluş Savaşı mücadelesi, Nuri Kurtcebe’nin çizgileriyle buluşuyor.

Blog at WordPress.com.